top of page

 

עריכת לשון וספרות

״אני ממליצה בחום על העורכת נירית צארום, עורכת לשון ותוכן, בעלת ניסיון ארוך שנים תואר שני בספרות בהצטיינות מאוניברסיטת תל־אביב ותעודה בעריכת לשון. נירית ערכה עבורי מספר טקסטים, והייתי מרוצה מאוד מעבודתה. ברצוני לציין את שפתה העשירה, את ניסוחיה המדויקים ואת חביבותה.״

 יעל ישראל, סופרת ועורכת

עריכת סיפור חיים

קיבלתי במתנה מסע שהביא אותי לחשוב מנקודת מבט גבוהה יותר, להפנים תובנות עמוק יותר,להעריך את החיים עד אין־סוף. להבין ש״הצנע לכת עם אלוהיך״ הוא הבסיס לכול וענווה היא ברירת המחדל היחידה שיש.


הקטע הזה כלל לא היה נראה כך – לולא העורכת הלשונית והספרותית נירית צארום שתיקנה ושייפה והפכה אותו לפנינה קריאה וזורמת. על הדרך ובלי מאמץ ניכר ערכה את ספרי. הבינה, חידדה, ודייקה את מחשבותיי ואת מה שניסיתי להעביר אל הכתב.


לא הכרתי את העולם הרוחש מאחורי הוצאת ספר לאור עד שהגיעה העת לערוך את ספר הביכורים שלי. הגעתי לנירית דרך האתר המצוין שלה במרשתת. עוד לפני שיחתנו הראשונה התחלתי ליישם את המלצותיה המעולות והחינמיות שהועלו באתר והצלחתי להוציא חיבור נאה תחת ידי. בשיחתנו הבנתי מייד שהגעתי, ברוך ה׳, לאישה אמינה ביותר, בעלת אינטליגנציה רגשית גבוהה, נעימה, חכמה ונבונה. דוגמת העריכה שנתנה לפסקה אחת מספרי שכנעה אותי להפקיד בידיה את אוצרי היקר.

ברצוני להדגיש את עניין התמחור. בעוד עורכים אחרים מהמרשתת או שהומלצו בפני על ידי מכרים בקשו לגבות עשרות אלפי שקלים עבור עריכה לשונית, עריכה ספרותית והגהה, נירית לא ״זרקה״ מחירים באוויר אלא תמחרה במחיר שפוי כל חלק בעבודתה, לפי שעות עבודה ואורך הטקסט ואף ליווי ספרותי לפי הצורך. שלא לדבר על הסבלנות שגילתה להבהרות שוטפות דרך הווטסאפ או בשיחות טלפוניות מכותבת מתחילה כמוני.


אני מייחלת ומתגעגעת לעבודה הבאה עם נירית על ספרי הבא בעזרת השם בקרוב.

מרים מנגד

מחברת הספר: ״כי זה קול האדם: ממחלה גופנית להחלמה רוחנית״

עריכת לשון וספרות לספר ילדים וליווי כתיבה

״התואר ׳אשפית מלים׳ נכתב על נירית צארום וראוי להצמיד לו מונח המתאר את תודעת השירות הגבוהה שלה. 

מהשיחה הראשונה שלנו באימייל, עוד לפני שהכרנו ולאורך כל עבודתנו יחד, תמיד הרגשתי את הנועם, היחס החם והניצוץ הנלהב שלה בנוגע לעריכת ספרי. 

כל הערה שלה, כל תיקון והארה מצידה שיפרו את כתב היד שלי והקפיצו אותו בכמה רמות. 

נירית רגישה לאופי ולסגנון המספר ועם זאת רגישה גם לכל האלמנטים המרכיבים סיפור טוב, בין אם זה עניין טכני, חברתי או תרבותי. 

מחורים בעלילה, דרך ה״קול״ של הדמויות השונות וצבען ועד למבנה ומיקום של כל פסקה, פסיק ונקודה - הרעיונות והתובנות שהיא העלתה בפניי היו שווים הכל וההסברים נעשו בסבלנות, בחוכמה וברהיטות מופלאה. 

 

מעבר לידע מקצועי מקיף וכירורגי, השירות של נירית כולל גם נגישות ועמידה בזמנים. 

תודתי נתונה לך מקרב לב. תענוג לעבוד איתך.״ 

כרמל כהן, איש חינוך, מאייר וסופר ילדים  

עריכה אקדמית

״לכבוד הוא לי, להמליץ על נירית צארום כעורכת לשונית היודעת היטב את דרישות המקצוע, ועושה את עבודתה על הצד הטוב ביותר.״

ד״ר תמר לביא

להמלצה המלאה (PDF)

עריכת לשון וספרות לספר ספר ילדים

״אל העורכת הספרותית נירית צארום הגעתי בהמלצתו של המנחה בסדנת הכתיבה, הסופר יוסי סוכרי. נירית היא עורכת ספרותית ועורכת לשונית מצוינת וקשובה מאוד לכותב, לדמויות ולאופיין. היא חידדה את המסרים  שרציתי להעביר ושמרה על הקול המקורי שלי ככותבת. נירית הציגה בפניי אפשרויות שונות לפיתוח הטקסט וייעצה לי. הרגשתי שיש לי שותפה מלאה, תודה רבה!"

נירית אברהמי, יועצת חינוכית ופסיכותרפיסטית 

עריכת לשון וספרות לספר ילדים

כמה מילות המלצה על העורכת הספרותית-לשונית שלי נירית צארום שערכה את ספר הילדים שלי, לטוס לירח לבדי!  וראה אור באפריל האחרון.

אל נירית הגעתי דרך שיטוט חופשי באינטרנט, אשר הוביל אותי לאתר הבית  שלה שבו גיליתי לשמחתי המון מידע וחומר עניני בנושא עריכה ספרותית וכתיבה.

גם כשהגעתי אליה אחרי שכתבתי שני ספרי עיון, עדיין הצצה באתר הבית שלה לימדה אותי עוד דבר או שניים על כתיבה בכלל ועל ספרות ילדים בפרט.

העבודה איתה הייתה חוויה בפני עצמה, נירית הייתה זמינה תמיד, מאוד סבלנית ונעימה. היא הסבירה לי באופן ענייני ומדויק את כל שלבי העריכה. מעבר לזה היא ציידה אותי במשפט מכונן – האיור משלים את הטקסט, והיא כל כך צדקה.

בספרות ילדים זה מהותי וקריטי.

בשלב האחרון של ההגהה  נירית עברה על הטקסט מספר פעמים, דייקה אותו פעם אחר פעם ולא נחה עד שהמוצר יצא ממנה באופן מדויק ביותר, כפי שראתה לנכון.

נירית מקפידה מאוד על פרטים.

 

ממליצה עליה בחום רב,

רונית דהאן קאשי, מרצה לחינוך והורות

עריכה מנהלית

"נירית צארום היא עורכת לשונית מקצועית מצוינת – אינטיליגנטית, רהוטה,יצירתית ורחבת אופקים. נהניתי לעבוד עימה, היא גילתה סבלנות ורגישות והייתה קשובה לבקשותיי המיוחדות. בנוסף לכך הקפידה נירית לעמוד בלוחות הזמנים שהוצבו לה."

יעל שומרון, מנהלת קשרי מוסדות אקדמיים, קרן שכ"ל 

להמלצה המלאה (PDF)

 

עריכת תוכן לאתר אינטרנט

אני בעלת אתר אינטרנט מקודם לשירותי שמאות מקרקעין ופניתי לנירית לפני כשנה בבקשה לעריכה לשונית של התכנים באתר.

האתר כולל מאמרים מקצועיים בנושאים של מקרקעין, מיסוי מקרקעין, הערכות שווי ומידע כללי על המשרד ושירותי המשרד.

התכנים והאתר היו קיימים מס' שנים ונדרש ריענון של האתר תוך שמירה על תכנים מקצועיים ומילות מפתח אשר תורמות לקידום האתר.

נירית ערכה תכנים, שכתבה משפטים וניסחה אותם מחדש בשפה בהירה וקריאה, תיקנה טעויות דיקדוק ולשון.

נהניתי לעבוד עם נירית ולמדתי דברים חדשים אשר מלווים אותי בכתיבת תכנים חדשים לאתר ובכלל.

אירית ונונו, שמאית מקרקעין

ובעלת אתרwww.iritvan.co.il

עריכה ספרותית 

״אחד השיקולים החשובים בבחירת עורכת, מלבד מקצועיות ויכולת חשיבה, היא הסבלנות והבנת המורכבות של הספר ושל והסופר. נירית ניחנה בכל הכישורים הדרושים, כדי להפוך אותה ללא פחות ממצוינת. מלבד ההבנה המעמיקה שלה ברזי הלשון העברית על מורכבותה, יש בה יכולת הבנת טקסט והפיכתו מאוסף של מילים, פסקאות ועמודים לטקסט ממוקד, שמעביר בצורה ברורה את מהותו לקוראים. תודה רבה על הזמן והמאמץ שהקדשת לנו, בחיוך סבלנות והבנה.״

שגית בוקה, ׳התסריט׳

להמלצה המלאה (PDF)

עריכה אקדמית

"אני רוצה להמליץ על העורכת המעולה והמקסימה נירית צארום. אל נירית הגעתי דרך המלצה של חברה שלמדה איתי לתואר שני במדרשה לאומנות בבית ברל. עברית היא לא השפה הראשונה שלי והתקשיתי מאוד לנסח בכתב רעיונות מורכבים בעברית. שלחתי לנירית את העבודות שכתבתי לתואר שני והיא ערכה אותן במקצועיות. היא הציעה אפשרויות שונות לניסוח הרעיונות שהבאתי בעבודות, רשמה הערות, תיקנה טעויות כתיב ותחביר והייתה תמיד נחמדה. אני רוצה להוסיף שהעבודה עם נירית שיפרה מאוד את העברית שלי, סיימתי בהצטיינות את התואר השני!״

סוהא פארוג׳ה, אומנית רב-תחומית

עריכה אקדמית

"בסיום לימודי התואר השני פניתי לנירית העורכת הלשונית המופלאה. נירית עבדה היטב, לא שינתה את הרעיונות המורכבים והנגישה אותם באופן קריא וברור יותר לקהל הקוראים."

ענת ליפנר סלומון אומנית ומורה לאומנות

להמלצה המלאה (PDF

עריכה אקדמית והדרכה בכתיבה

״כשנרשמתי לתואר הראשון, לא הייתי בקיאה בכללים האקדמיים של הגשת העבודות. לכן חיפשתי עורכת, שתעזור לי לארגן את החומר ותלמד אותי איך לכתוב עבודה אקדמית. לאחר חיפושים רבים הגעתי לעורכת נירית צארום. החיבור עם נירית היה מיידי. היא נתנה מענה לקשיים שהיו לי בשלבים הראשונים של לימודי התואר הראשון. ואין לי ספק שהצעדים הראשונים שעשיתי עם נירית הובילו אותי להצלחה הגדולה. תודה רבה נירית היקרה על התהליך שעברת איתי. ממליצה עלייך בחום.״

גיתית זינגר, מורה לגיל הרך.